Υποψήφιος Δήμαρχος

Τζιαμπάζης Θεόδωρος του Γεωργίου

Σύμπραξη Δημιουργίας

 

Εκλογική Περιφέρεια Ασσήρου

Καραγκούνη Ευαγγελία (Λία) του Αθανασίου

Κουλτούκη Μαρία του Αριστοτέλη

Χαρδαλής Γεώργιος του Νικολάου

Χατζηευσταθίου Γεωργία του Γεωργίου

 

Εκλογική Περιφέρεια Βερτίσκου

Αυγερίδης Φώτιος του Αθανασίου

Καραγιάννης Ανδρέας του Δημητρίου

Τσαβδαρογλου Φωτεινή του Αποστόλου

 

Εκλογική Περιφέρεια Καλλινδοίων

Γεροσωτήρης Ιωάννης του Δημητρίου

Ιωαννίδου Μαρία του Σταύρου

Κανελλης Αγησίλαος του Γεωργίου

Ρουσσίδης Βασίλειος του Αθανασίου

 

Εκλογική Περιφέρεια Κορώνειας

Γιαρμά Αθανασία του Αναστασίου

Δαουλτζόγλου Βασίλειος του Αναστασίου

Παπαγεωργίου Δημήτριος του Γεωργίου

Παπαδοπούλου Αναστασία του Γεωργίου

Χαριτίδου Μυροφόρα του Αναστασίου

 

Εκλογική Περιφέρεια Λαγκαδά

Αναγνώστου Δημήτριος του Αστερίου

Βερβερίδου Αννα του Αναστασίου

Γκλαβά Μαρίνα του Αντωνίου

Γκουντούδης Σωτήριος του Αριστείδη

Γκούτης Κωνσταντίνος του Γεωργίου

Δαβιτίδης Αλέξανδρος του Νικολάου

Δανδανάς Στυλιανός του Μαργαρίτη

Δαργινάκης Παναγιώτης του Αδάμ

Δεργιανλής Στυλιανός του Βασιλείου

Δροσιάδου Δέσποινα του Δημητρίου

Καραγκεζόβ Σάββας του Ρουσλάν

Κούκος Γεώργιος του Νικολάου

Νάστας Δημήτριος του Χρήστου

Παπαδόπουλος Ευκλείδης του Θεοδώρου

Πολίτου Αικατερίνη του Κωνσταντίνου

Ραφτούδη Αικατερίνη του Κωνσταντίνου

Σιμητόπουλος Νικόλαος του Στυλιανού

Σπανός Κωνσταντίνος του Γεωργίου

Σταμπουλή Τάνια του Στέργιου

Συμεωνίδου - Πέικου Μαρία του Αναστασίου

Τανγκάλοβα Ελενα του Γκεοργκι

Τζιράκης Νικόλαος του Αργυρίου

Τσαπάρα Ελένη του Αποστόλου

Τυριτίδης Ανδρέας του Στέργιου

Χαριτονίδου Ελισάβετ του Σάββα

Ψαρρά Χριστίνα του Σωτηρίου

 

Εκλογική Περιφέρεια Λαχανά

Ντουντουγλίδου Ελένη του Σταύρου

Καλογεωργίου Γεώργιος του Χρήστου

 

Εκλογική Περιφέρεια Σοχού

Γερολυμάτου Καλλιόπη του Ευριπίδη

Κουσαξίδου Σοφία του Παναγιώτη

Ιωαννίδης Δημήτριος του Σταύρου

Μπέζαρης Δημήτριος του Χρήστου

Συργιάννη Αννα του Αθανασίου

Χατζηπαπαδόπουλος Αναστάσιος του Δημητρίου

 

Κοινότητα Ανάληψης

Αλεξανδρίδης Σταύρος του Σάββα

Βάρσος Γεώργιος του Αριστογένη

Εμμανουηλίδου Μαρία του Εμμανουήλ

Μελισσαργάς Νικόλαος του Παναγιώτη

Μουζίκας Αναστάσιος του Αποστόλου

Τοκατλή Ζωή του Θεοχάρη

 

Κοινότητα Ηρακλείου

Γιανγκανίδου Εύα του Αλεξίου

Ερεμπακάνη Φωτεινή του Δημητρίου

Κουσαξίδης Ζήσης του Κωνσταντίνου

Τσαουσόγλου Αθανάσιος του Αποστόλου

Τσιφτσόγλου Φώτιος του Γεωργίου

 

Κοινότητα Καβαλαρίου

Ζουγκαρα Δάφνη του Σωτηρίου

Μητσόπουλος Χρήστος του Βασιλείου

Μιχαηλίδου Ειρήνη του Αλεξάνδρου

Καμπούρης Παναγιώτης του Αθανασίου

Σούλα Εμανουέλα του Θανάς

Τσουκάνης Φώτιος του Αριστείδη

Πάτσιος Απόστολος του Αντωνίου

Χρήστου Ευστράτιος του Γεωργίου

 

Κοινότητα Λαγκαδά

Ακριτίδου Αιμιλία του Ρεβάζ

Ζαπριάνη Ανθούσα του Στογιάννη

Ζηζόπουλος Γεώργιος του Νικολάου

Ζουναροπούλου Μαρία - Ολγα του Αργυρίου

Κουρτίδης Αγγελος του Σταύρου

Μαγνήσαλη - Κεφαλά Στυλιανή του Γεωργίου

Μαρινάκης Ελευθέριος - Νικόλαος του Κωνσταντίνου

Παπαγερίδης Παναγιώτης του Γεωργίου

Παπαδημητρίου Παναγιώτης του Κωνσταντίνου

 

Κοινότητα Λαγυνών

Γεράκης Κωνσταντίνος του Πασχάλη

Γκουτζίκα Ιωάννα του Αθανασίου

Γουλούδης Σωτήριος του Κλεάνθη

Κατινιού Θεοδώρα του Αναστασίου

Λαχουρά Γεωργία του Δημητρίου

Μπίκας Σπυρίδων του Αποστόλου

Σιαρινούδης Αντώνιος του Σταύρου

Τρελλόπουλος Νικόλαος του Αποστόλου

 

Κοινότητα Περιβολακίου

Αρχιτεκτονίδης Ηλίας του Αλεξάνδρου

Γαβριηλίδης Αναστάσιος του Γαβριήλ

Ζάρβαλης Αθανάσιος του Αγγέλου

Κουργιαννίδης Ηλίας του Δημητρίου

Πορφυριάδου Κριστίνα του Διογένη

Χαβούνη Αναστασία του Μιχαήλ

Κατατέθηκε χθές στο Πρωτοδικείο Θεσσαλονίκης η Δήλωση Κατάρτισης του Συνδυασμού "Ανεξάρτητο-Ενωτικό Κοινοτικό Συμβούλιο Σοχού - Πρώτα ο Σοχός, με τους παρακάτω υποψηφίους συμβούλους

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (Άντζελα) του ΙΩΑΝΝΗ
ΓΟΥΛΟΥΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΔΕΡΕΤΖΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΖΑΧΑΡΕΓΚΑ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
ΚΟΛΤΣΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΛΕΤΣΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΜΑΣΙΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ (Πόπη) του ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ
ΣΕΡΕΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΤΥΦΛΙΔΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΧΑΡΙΣΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ του ΧΡΗΣΤΟΥ

Ο ΣΟΧΟΣ ήδη πέτυχε μία ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΗ ΝΙΚΗ!, Για την δημιουργία αυτού του ψηφοδελτίου χρειάστηκε η συμβολή όλων των Σοχινών ανεξαιρέτως και ήταν ιδιαίτερα συγκινητική η προσφορά πολλών συγχωριανών μας για συμμετοχή στο ψηφοδέλτιο. Η προσπάθεια σε κάποιες φάσεις ήταν επίπονη, όμως τελικά ο ΣΟΧΟΣ κατάφερε "να κατεβάσει" ένα και Μοναδικό ψηφοδέλτιο για την στελέχωση του αυριανού Κοινοτικού Συμβουλίου του Σοχού.

Στο σημείο αυτό θα ήθελα να τονίσω οτι:
αυτοί που τελικά συμμετέχουμε σ' αυτό το ψηφοδέλτιο, σε καμιά περίπτωση ΔΕΝ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΝΟΜΙΟ ΤΗΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΗΤΑΣ. Το ψηφοδέλτιο θα άγγιζε τα όρια της τελειότητας αν χωρούσε 111 υποψηφίους και όχι μόνον 11.

Όλοι μας το γνωρίζουμε ότι έρχονται δύσκολες μέρες για τα χωριά μας και θα χρειαστεί η προσπάθεια όλων μας για να το "παλέψουμε".
Στις Εκλογές της 26ης Μαίου ο Σοχός έχει την δυνατότητα να εκλέξει το πιο ισχυρό Κοινοτικό Συμβούλιο του Δήμου.
ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ, ΔΥΝΑΤΑ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗ- ΣΟΥΜΕ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ ΔΙΚΑΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΕΡΜΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΑΣ.
ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΙΚΗΣ ΔΙΚΑΙΩΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΔΗΜΟΥ ΣΟΧΟΥ.

Την υποψηφιότητα του συνδυασμού «Δύναμη Ευθύνης» κατέθεσε χθες, Κυριακή 5 Μαΐου στο Πρωτοδικείο, ο υποψήφιος δήμαρχος Λαγκαδά, Γιάννης Ταχματζίδης,oοποίος βρέθηκε στο Δικαστικό Μέγαρο Θεσσαλονίκης μαζί με υποψήφιους του συνδυασμού του.
Συνολικά οι υποψήφιοι της παράταξης του κ. Ταχματζίδη είναι 147, εκ των οποίων οι 62 είναι υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι και οι 85 υποψήφιοι τοπικοί σύμβουλοι.
«Σήμερα καταθέσαμε και επίσημα την υποψηφιότητα της Δημοτικής παράταξης «ΔΥΝΑΜΗ ΕΥΘΥΝΗΣ» για τον Δήμο Λαγκαδά. Η ημέρα αυτή είναι ορόσημο στον αγώνα που έχουμε ξεκινήσει για την αλλαγή σελίδας στον τόπο μας. Συνεχίζουμε δυναμικά για έναν σύγχρονο δήμο» δήλωσε ο κ. Ταχματζίδης.
Αναλυτικά οι υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι:

Εκλογική Περιφέρεια Ασσήρου
1. ΜΠΙΖΠΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
2. ΡΟΦΑΛΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
3. ΣΤΡΑΤΗΓΟΥΣΗ – ΚΟΛΟΠΤΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ
4. ΤΖΙΑΝΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
5. ΤΖΙΑΦΚΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
6. ΧΑΤΖΗΑΓΟΡΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ

Εκλογική Περιφέρια Βερτίσκου
1. ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΕΥΑ
2. ΠΡΟΚΟΠΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
3. ΤΣΙΟΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Εκλογική Περιφέρεια Καλλινδοίων
1. ΑΛΒΑΝΟΥ ΑΝΝΑ (ΑΝΝΙΤΑ)
2. ΛΟΥΡΔΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑ
3. ΜΠΑΝΤΗ ΔΟΜΝΙΚΗ
4. ΜΠΡΟΖΟΣ ΦΩΤΙΟΣ
5. ΡΟΦΑΕΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
6. ΤΣΑΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Εκλογική Περιφέρεια Κορώνειας
1. ΜΠΡΟΥΜΑ ΚΑΝΕΛΛΑ
2. ΠΑΤΛΙΑΚΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
3. ΠΟΛΥΧΡΟΝΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
4. ΡΟΝΤΙΡΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ
5. ΤΖΑΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
6. ΤΣΙΡΩΝΑ ΕΛΕΝΗ

Εκλογική Περιφέρεια Λαγκαδά
1. AΪΒΑΖΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
2. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
3. ΒΑΣΑΡΜΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ
4. ΓΚΟΥΝΤΟΥΔΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
5. ΓΟΥΔΟΥΣΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
6. ΔΡΕΜΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
7. ΚΑΜΠΕΡΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ
8. ΚΕΝΤΡΩΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
9. ΚΟΤΣΩΝΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ
10. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ
11. ΛΙΓΚΟΒΑΝΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
12. ΜΑΤΣΙΚΟΥΔΗ ΒΑΡΒΑΡΑ
13. ΜΠΙΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
14. ΝΑΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
15. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
16. ΝΟΥΦΡΙΑΔΟΥ – ΣΩΤΗΡΙΑΔΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ
17. ΝΤΙΝΑ – ΚΙΣΣΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΜΑΡΙΑ
18. ΠΑΠΑΣΙΛΕΚΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ
19. ΠΑΤΣΙΑΛΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
20. ΠΕΤΡΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ
21. ΠΙΠΙΝΙΚΑΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
22. ΡΕΝΤΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
23. ΣΑΡΙΚΟΥ ΑΝΝΑ
24. ΣΚΟΡΔΑ - ΜΑΜΜΟΥ ΕΛΕΝΗ
25. ΣΤΑΘΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
26. ΤΣΑΓΚΑΛΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
27. ΤΣΙΡΤΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ (ΜΑΡΙΑΝΝΑ)
28. ΤΣΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΓΥΡΩ
29. ΧΑΡΙΤΩΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

Εκλογική Περιφέρεια Λαχανά
1. ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
2. ΞΕΝΙΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
3. ΣΕΜΚΑΣ ΠΕΤΡΟΣ

Εκλογική Περιφέρεια Σοχού
1. ΔΟΪΡΑΝΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
2. ΘΕΟΠΕΜΤΙΔΟΥ – ΚΑΛΠΑΚΙΔΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
3. ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ (ΜΑΚΗΣ)
4. ΚΑΡΤΣΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
5. ΚΟΛΑΣΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
6. ΚΟΥΡΟΥΚΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
7. ΛΙΩΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
8. ΜΙΣΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
9. ΜΟΤΣΑΝΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ

Οι υποψήφιοι τοπικοί σύμβουλοι:

Εκλογική Περιφέρεια Καλλινδοίων

Τοπική Κοινότητα Νέων Καλλινδοίων
1. ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
2. ΝΑΒΡΟΖΙΔΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ
3. ΠΑΠΑΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
4. ΠΟΛΥΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
5. ΡΑΠΤΟΥ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ
6. ΣΔΡΙΒΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
7. ΣΤΡΑΝΤΖΑΛΗ ΕΛΕΝΗ
8. ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Εκλογική Περιφέρεια Κορώνειας

Τοπική Κοινότητα Γερακαρούς
1. ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ
2. ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3. ΣΑΚΟΝΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
4. ΣΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
5. ΧΑΧΑΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

Τοπική Κοινότητα Λαγκαδικίων
1. ΑΓΓΕΛΟΓΙΑΝΝΗ ΕΥΡΩΠΗ
2. ΑΙΔΙΝΙΔΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ
3. ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ
4. ΠΙΠΕΡΙΔΟΥ ΕΛΠΙΔΑ (ΝΙΚΗ)
5. ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Εκλογική Περιφέρεια Λαγκαδά

Τοπική Κοινότητα Ανάληψης
1. ΓΟΥΔΑΚΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ
2. ΔΟΛΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
3. ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
4. ΛΙΑΝΟΥ – ΚΑΡΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ
5. ΜΕΛΙΣΣΑΡΓΑ ΙΩΑΝΝΑ
6. ΡΟΥΝΤΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
7. ΣΤΑΘΗΣ ΗΛΙΑΣ

 

Τοπική Κοινότητα Ηρακλείου
1. ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
2. ΚΑΝΤΑΡΤΖΗ ΟΛΓΑ
3. ΚΑΡΤΣΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
4. ΜΩΥΣΙΔΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
5. ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
6. ΤΣΙΑΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

Τοπική Κοινότητα Καβαλαρίου
1. ΑΝΔΡΟΝΙΚΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ
2. ΚΑΡΥΟΦΥΛΛΙΔΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ
3. ΚΟΝΙΑΡΗ – ΜΑΛΛΙΑΡΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ
4. ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
5. ΣΤΡΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

Τοπική Κοινότητα Κολχικού
1. ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
2. ΓΚΑΤΣΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ
3. ΚΟΛΤΣΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ
4. ΜΑΒΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
5. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
6. ΠΟΛΥΜΑΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
7. ΡΑΤΖΩΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
8. ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΟΥ ΑΝΝΑ
9. ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
10. ΤΟΥΜΠΟΥΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Τοπική Κοινότητα Λαγκαδά
1. ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
2. ΑΪΒΑΤΖΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ
3. ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΑΘΗΝΑ
4. ΑΞΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
5. ΚΑΛΛΙΑΝΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
6. ΚΑΡΑΧΡΥΣΑΦΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
7. ΜΑΥΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
8. ΜΠΟΖΙΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
9. ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ
10. ΤΣΕΣΜΕΤΖΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
11. ΧΑΤΖΗΑΝΕΣΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ

Τοπική Κοινότητα Λαγυνών
1. ΑΓΓΕΛΟΥΔΗ ΕΛΕΝΗ
2. ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
3. ΓΙΑΝΝΟΥΔΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
4. ΖΑΠΡΟΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
5. ΚΡΑΚΟΥΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
6. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
7. ΠΟΛΥΖΟΥΔΗ ΕΥΑΝΘΙΑ
8. ΤΡΑΚΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
9. ΤΡΑΝΤΟΥΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
10. ΦΛΩΡΙΝΟΥΔΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
11. ΧΑΤΖΟΥΛΑ – ΑΓΓΕΛΟΥΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

Τοπική Κοινότητα Περιβολακίου
1. ΚΕΣΑΝΙΔΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ
2. ΚΟΚΟΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
3. ΜΠΟΥΤΟΥΡΑΚΗΣ ΖΩΓΡΑΦΟΣ
4. ΞΕΝΙΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
5. ΤΣΑΝΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
6. ΤΣΙΤΣΙΟΣ ΡΑΦΑΗΛ

Εκλογική Περιφέρεια Σοχού

Τοπική Κοινότητα Ασκού
1. ΚΑΚΟΚΑΛΑ ΕΛΕΝΗ
2. ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ
3. ΚΑΜΠΟΥΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
4. ΚΟΛΙΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
5. ΚΟΥΡΟΥΚΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΟΡΤΟΥΛΙΔΗΣ)
6. ΤΣΟΛΕΡΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ

Τοπική Κοινότητα Κρυονερίου
1. ΓΚΑΓΚΑΝΗ – ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ
2. ΟΥΡΓΑΝΤΖΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ
3. ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΠΑΤΟΥΛΑΣ)
4. ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
5. ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Το βράδυ της Κυριακής 5 Μαίου οπότε και ήταν η καταληκτική ημερομηνία για την κατάθεση των συνδιασμών στο πρωτοδικείο έγινε γνωστό πως δεν κατέληξε θετικά η συμφωνία μεταξύ της Χρύσας Σάμου και Θεόδωρου Τζιαμπάζη.

Σύμφωνα με πληροφορίες η συμφωνία μεταξύ των δύο αρχηγών δεν έγινε δεκτή από φίλους και υποστηρικτες της παράταξης Δημοτικός Συναγερμός καθώς ένιωσαν να προδίδεται το όραμα για ανεξάρτητη διοίκηση στο Σοχό και για τον λόγο αυτό υπήρξαν πολύ έντονες αντιδράσεις.

Η ανακοίνωση του Δημοτικού Συναγερμού:

Ο «ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ» είναι Κίνημα Πολιτών που προέκυψε από την ανάγκη της Αυτοδυναμίας των Ενοτήτων στα όρια της Αυτοτέλειας, με στόχο την βελτίωση της ποιότητας της καθημερινότητας των πολιτών πολυεπίπεδα.

Ευχόμαστε η κάθοδος μας να αποτελέσει δείγμα γραφής για όλους τους άλλους συνδυασμούς

Ευχόμαστε από καρδιάς ΚΑΛΟ ΑΓΩΝΑ σε όσους εκθέτουν εαυτούς προς το συμφέρον των συνδημοτών και του τόπου

Είθε η ΚΑΛΠΗ να βγάλει ΜΠΡΟΣΤΑ όλους όσοι κοίταξαν με παρρησία και όραμα πέρα από τον μικρόκοσμο του ΕΓΩ τους παραμένοντας στις επάλξεις του ΚΑΘΑΡΟΥ ΕΜΕΙΣ μέχρι τέλους....

ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΔΗΜΑΡΧΟΣ
ΣΑΜΟΥ ΧΡΥΣΗ (ΧΡΥΣΑ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΣΣΗΡΟΥ

1. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΣΤΕΡΙΟΥ
2. ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
3. ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΝΙΖΑΜΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
4. KAΠΟΥΣΗ ΔΑΦΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΕΡΤΙΣΚΟΥ
1. ΜΟΥΡΑΤΙΔΟΥ – ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ του ΙΩΑΝΝΟΥ
2. ΝΟΪΚΟΥ ΧΡΥΣΗ του ΑΣΤΕΡΙΟΥ
3. ΧΑΛΤΣΙΟΥ ΟΛΓΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΛΛΙΝΔΟΙΩΝ
1. ΖΙΩΓΑΣ ΚΛΕΑΝΘΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ
2. ΚΑΡΑΚΟΛΗ ΣΟΦΙΑ του ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ
3. ΜΥΡΙΣΣΑ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4. ΣΑΜΟΥ – ΖΙΩΓΑ ΜΑΡΙΑ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ
1. ΚΑΡΑΜΠΟΥΡΝΙΔΟΥ – ΣΑΜΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΒΕΤΑ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3. ΤΣΙΛΙΜΠΟΝΗ ΖΑΦΕΙΡΩ (ΡΟΥΛΑ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4. ΘΕΜΕΛΙΝΑ (ΛΙΝΑ) ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ του ΘΩΜΑ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΛΑΓΚΑΔΑ
1. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΟΥ
2. ΒΑΡΒΑΡΑ - ΚΕΣΙΣΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΙΩΑΝΝΟΥ
3. ΓΛΑΒΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4. ΔΑΝΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ
5. ΔΕΜΕΡΤΖΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
6. ΔΕΡΕΤΖΗ ΕΛΕΝΗ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
7. ΚΑΠΟΥΣΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ
8. ΚΑΤΣΟΥΦΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ
9. ΚΟΥΚΟΥΤΖΕΛΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΣΕΡΑΦΕΙΜ
10. ΜΠΑΜΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
11. ΛΟΥΛΟΥ – ΝΑΡΕ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
12. ΠΑΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
13. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΑΝΕΣΤΗ
14. ΠΟΪΡΑΖΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
15. ΣΩΤΙΔΟΥ ΠΑΓΩΝΑ του ΠΑΣΧΑΛΗ
16. ΤΖΕΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΟΛΥΜΕΡΟΥ
17. ΤΣΕΛΙΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
18. ΧΑΡΙΣΚΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
19. ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ - ΤΕΡΤΖΗ ΣΩΤΗΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΛΑΧΑΝΑ

1. ΛΑΤΣΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΠΑΣΧΑΛΗ
2. ΤΟΠΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΣΟΧΟΥ

1. ΔΟΪΡΑΝΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
2. ΖΑΧΑΡΕΓΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΘΩΜΑ
3. ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
4. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΙΩΑΝΝΗ
5. ΜΟΤΣΙΑΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
6. ΠΕΪΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
7. ΤΣΑΚΑΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΑΓΓΕΛΟΥ
8. ΝΟΙΚΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
9. ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ

Υποψήφιος Δήμαρχος

Γεωργουδάκης Φίλιππος του Ανέστη

 

Εκλογική Περιφέρεια Ασσήρου

Δαρδαγάνης Ζαφείριος του Παρασκευά

Κουλτούκης Κωνσταντίνος του Δημητρίου

Πουσούλης Γεώργιος του Κωνσταντίνου

Τσάτσος Ιωάννης του Ανδρεά

 

Εκλογική Περιφέρεια Βερτίσκου

Κώττα Αλεξάνδρα του Θεοχάρη

Μήτσας Παρασκευάς του Κωνσταντίνου

Πετκοπούλου Αντωνία του Ιωάννη

 

Εκλογική Περιφέρεια Καλλινδοίων

Δελιγκάς Γεώργιος του Γαρέφη

Εκκλησιάρας Κωνσταντίνος του Γεωργίου

Ζιάκκα Αγγελική του Νικολάου

Κυριαζίδης Αλέξανδρος του Κωνσταντίνου

Λιμαράκης Ανδρεάς του Αθανασίου

Τσεμεκίδου Ελισσάβετ του Αλεξίου

 

Εκλογική Περιφέρεια Κορώνειας

Μαραγκοζίδης Γεώργιος του Παναγιώτη

Οπλοπιάδης Θωμάς του Σταύρου

Πουρδοπούρας Γεώργιος του Στεφάνου

Σαμαρά Βασιλεία του Γρηγορίου

Σεπετζής Μιχαήλ του Ευστρατίου

 

Εκλογική Περιφέρεια Λαγκαδά

Αλχαζίδου Θεοφίλη του Ιωάννη

Αυτζής Χρήστος του Γεωργίου

Βαρσάμη Ελένη του Χριστοδούλου

Δημητριάδης Βασίλειος του Δημητρίου

Ιορδανίδης Συμεών του Παναγιώτη

Κοσμίδης Σπυρίδων του Νικολάου

Κουσαξίδης Γεώργιος του Αντωνίου

Κυρμπάτσης Χρήστος του Φωτίου

Μάτσα Κατίνα του Γεωργίου

Μπάμπος Ιωάννης του Παρασκευά

Μπαράκος Ευστάθιος του Αντωνίου

Μπέης Θωμάς του Παναγιώτη

Ναλμπάντη Ιωάννα του Δημητρίου

Παπαχαραλάμπους – Παπαδημητρίου Αθανάσιος του Γεωργίου

Περίφανος Ιωάννης του Παράσχου

Πλιάκη Στυλιανή του Πέτρου

Σαφαρίδη Ολγα του Σεφίλ

Τσιάχτα Λόη Κολτσιάκη Γεωργία του Κωνσταντίνου

Χατζή Αντωνία συζ. Αντωνίου

Χατζηαναγνώστου Στέφανος του Δημητρίου

Χατζηκωνσταντίνου Αικατερίνη του Ιωάννη

 

Εκλογική Περιφέρεια Λαχανά

Παπούλια Αννα του Κωνσταντίνου

Περικουλίδης Ιωάννης του Δημητρίου

Πρίζιου Καλλιόπη του Κωνσταντίνου

 

Εκλογική Περιφέρεια Σοχού

Αβέστας Αθανάσιος του Θωμά

Βαρσαμίδης Ιωάννης του Πολυχρόνη

Λάζιου Μαρία του Αθανασίου

Παπαστεργιάδου Ευδοξία του Αντωνίου

Πεϊτσίδης Αχιλλεύς του Σεραφείμ

Χατζημπαλάση Μαρία του Χρήστου

 

Κοινότητα Εξαλόφου

Αδικημενάκης Εμμανουήλ του Νικολάου

Αθανασιάδου Αννα του Σωκράτη

Κανδραλη Ειρήνη Ιρουντίνα του Βασιλείου

Λαζαρίδης Γεώργιος του Ιορδάνη

Μιχάλης Αγγελος του Ιωάννη

 

Κοινότητα Καρτερών

Μανουηλίδου - Σουμπαση Βασιλική του Τραϊανού

Ναλμπάντη Ελένη του Δημητρίου

Παπαδόπουλος Νικόλαος του Γερμανού

Παπούλιας Θωμάς του Κωνσταντίνου

Χατζηαθανασίου Στέφανος του Αθανασίου

 

Κοινότητα Κριθιάς

Δαρδαγάνη Κουλτούκη Μαρία του Ιωάννη

Κασκαβάλας Παναγιώτης του Δημητρίου

Μπιτζιλής Νικόλαος του Χρήστου

Πουσούλη Νικολέτα του Γεωργίου

Στραμιλος Νικόλαος του Χρήστου

 

Κοινότητα Λαγκαδά

Αυτζή Ζωή του Χρήστου

Γεωργουδάκης Παναγιώτης του Ανέστη

Κυρμπάτσης Κυριάκος του Φωτίου

Κωνσταντάκος Χρήστος του Ιωάννη

Ναλμπάντη Στέλλα του Δημητρίου

Παπαστεργίου Κωνσταντίνος του Αντωνίου

Τσουμπάνη Παρασκευή του Αθανασίου

 

Κοινότητα Λαγυνών

Αδαμίδου - Μέλλιου Βασιλική του Ηλία

Γκαζάκη Αναστασία του Αναστασίου

Θεοχαρούδης Αριστείδης του Χριστόδουλου

Καμπαγιοβάνη – Κωστούδη Αικατερίνη του Ιωάννη

Καμπαγιοβάνη Σουλτάνα του Νικολάου

Μπάμπος Βασίλειος του Παρασκευά

Σκουφάς Κωνσταντίνος του Σταύρου

 

Κοινότητα Λαχανά

Δημητριάδου Σοφία ου Αναστασίου

Θεοδουλίδης Γεώργιος του Μιλτιάδη

Μακρίδης Νικόλαος Λάζαρος του Λαζάρου

Μαρετίδου Ελένη του Αρίσταρχου

Περκουλίδου Μελίνα του Ιωάννη

 

Κοινότητα Ξυλοπόλεως

Μαμαλιόγκας Αγγελος του Ηλία

Μαυρομάτη Βαρβάρα του Ανδρέα

Περίφανου Κωνσταντίνα του Ιωάννη

Χαϊδας Χρήστος του Δημητρίου

Χαντάς Δημήτριος του Θωμά

 

Κοινότητα Περιβολακίου

Αντωνούδη Χρυσούλα του Κυριάκου

Γεωργιάδης Πάρις του Λεωνίδα

Καμπαγιοβάνη Ελένη του Νικολάου

Μπέφας Ιωάννης του Νικολάου

Παπαφλωράτος Αντώνιος του Αναστασίου

 

Κοινότητα Χρυσαυγής

Ιωαννίδης Θεόδωρος του Βλαδίμηρου

Καμπάνου Κωνσταντία του Δημητρίου

Κατσαβουνίδης Χρήστος του Ελευθερίου

Κωνσταντινίδης Ιωάννης του Δημητρίου

Κουφού Σοφία του Σάββα

Μπαράκος Κωνσταντίνος του Ευσταθίου

«ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΟΣΣΑΣ
(Όσσα-Γαλήνη)»

Για την Τοπική Κοινότητα Όσσας του Δήμου Λαγκαδά

Υποψήφιοι τοπικοί σύμβουλοι:
1. ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Πέτρου
2. ΚΑΡΑΪΩΑΝΝΟΥ ΣΟΦΙΑ του Στυλιανού
3. ΜΗΤΣΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Βασιλείου
4. ΣΤΡΥΧΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αριστείδη
5. ΤΖΕΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Ευαγγέλου

 

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΑΧΑΝΑ (ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ - ΚΥΔΩΝΙΕΣ - ΛΑΧΑΝΑΣ)

ΓΕΩΡΓΑΚΟΥΔΗ ΕΙΡΗΝΗ
ΔΟΥΛΓΕΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΘΕΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΧΡΥΣΑΦΕΝΙΑ
ΛΕΣΠΟΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ
ΣΠΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ

 

ΕΝΟΤΗΤΑ - ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ

ΓΚΑΤΖΙΩΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Στυλιανού

ΚΟΠΑΡΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χαραλαμπου

ΛΙΑΜΟΥ ΣΟΦΙΑ του Αναστασίου

ΜΗΝΑΡΕΤΖΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ του Χρήστου

ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Δημητρίου

ΠΑΝΟΔΗΜΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αλεξάνδρου

ΠΑΠΑΡΓΥΡΟΥΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Ιωάννη

ΣΤΑΓΩΝΑ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη

ΤΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αναστασίου

ΤΟΥΤΖΙΑΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ - ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Μηνά

ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου

 

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ «ΝΕΟΙ ΜΠΡΟΣΤΑ»

ΒΑΒΔΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΒΟΥΒΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΔΕΛΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ

ΚΡΟΜΥΔΑ ΟΛΓΑ

ΜΗΤΣΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΝΕΟΧΩΡΙΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΔΡΟΣΟΣ

ΤΣΕΡΚΕΖΗΣ ΠΟΛΥΒΙΟΣ

ΣΕΛΕΜΕΝΑΚΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ

ΣΚΟΥΦΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

 

ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ - ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙ

ΓΙΟΥΣΜΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΑΡΑΚΑΤΣΙΑΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΑΝΔΡΕΑ
ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΜΠΑΜΠΟΥΚΑΡΔΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΜΠΑΝΤΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ
ΜΠΛΑΤΖΙΟΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΠΑΝΟΔΗΜΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΣΕΡΑΣΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΤΖΙΩΤΖΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΤΣΙΑΚΙΡΗΣ ΜΟΣΧΟΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΧΡΥΣΑΥΓΗΣ "ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ"

ΖΟΥΠΗ-ΤΣΑΤΜΑ ΕΛΕΝΗ
ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΣΩΠΙΑΔΟΥ-ΓΙΑΛΑΚΤΣΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
ΤΣΑΓΚΑΛΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
ΧΑΝΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΧΡΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ

«Σύμπραξη Δημιουργίας» και «Δημοτικός Συναγερμός» ενώνουν τις δυνάμεις τους και έτσι οι παρατάξεις που συνεχίζουν στις εκλογές είναι έξι.

Από τον δήμο Λαγκαδά ήρθε η έκπληξη λίγο πριν τη λήξη της διορίας για την κατάθεση συνδυασμών στο πρωτοδικείο για τις προσεχείς εκλογές, με δύο παρατάξεις να συμμαχούν και να ενώνουν ψηφοδέλτια.

Πρόκειται για τον συνδυασμό «Σύμπραξη Δημιουργίας» με υποψήφιο δήμαρχο τον Θεόδωρο Τζιαμπάζη και την υποψήφια δήμαρχο Χρύσα Σάμου με τον συνδυασμό της «Δημοτικός Συναγερμός», που σύμφωνα με πληροφορίες το lagadas.net έδωσαν τα χέρια για συμπόρευση.

Κατά τις ίδιες πληροφορίες, τις προηγούμενες μέρες υπήρχε σωρεία συσκέψεων και συναντήσεων μεταξύ των δύο και των μελών των συνδυασμών τους προκειμένου να προχωρήσουν στη συνεργασία αυτή και ορίσουν τις θέσεις και τις αρχές που θα διέπουν αυτή τη συνεργασία και τη συνδιοίκηση.

Οι τελευταίες πληροφορίες είναι πως σύντομα αναμένεται να δημοσιοποιηθεί η συνεργασία με τη μορφή δελτίου τύπου.

Με τα μέχρι στιγμής δεδομένα, οι συνδυασμοί που θα προχωρήσουν τελικά είναι έξι: "Λαϊκή Συσπείρωση Δήμου Λαγκαδά" με υπ. δήμαρχο Φίλιππο Γεωργουδάκη, ΝΕΑ ΑΡΧΗ με υπ. δήμαρχο Γ. Αναστασιάδη, "Δύναμη Ευθύνης" με υπ. δήμαρχο Γ. Ταχματζίδη, "Πολίτες με Οραμα" με υπ. δήμαρχο Νίκη Ανδρεάδου, "Ενεργός Δημότης" με υπ. δήμαρχο Μαρκέλλα Ταυρίδου και ο νέος συνδυασμός "Σύμπραξη Δημιουργίας - Δημοτικός Συναγερμός".

www.voria.gr

Διακοπή ρεύματος θα σημειωθεί σήμερα σε περιοχές του δήμου Λαγκαδά

Ειδικότερα από τις 08.00 έως τις 11.00, χωρίς ρεύμα θα μείνουν:

ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΛΑΓΚΑΔΑ (ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΣΟΥΤΗ) ΠΑΛΙΟ ΣΑΛΤΣΟΠΟΙΕΙΟ, ΜΠΙΛΙΟ, ΚΑΤΣΑΝΗ, ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΛΑΓΚΑΔΑ, ΠΑΛΙΟ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ ΜΠΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΚΑΛΛΙΠΟΛΕΩΣ, ΜΠΙΛΗ, ΤΣΑΚΜΑΝΗ, ΚΑΡΑΓΙΟΒΑΝΝΗ, ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ, Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ, ΑΣΙΚΗ, ΜΑΝΟΥ, Π.ΜΕΛΑ, 27 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ, ΜΠΟΤΣΑΡΗ, ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ, ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ, ΛΙΓΔΑ, ΚΩΣΤΑΝΤΙΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ, ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ, ΑΝΤΛΙΟΣΤΑΣΙΑ, ΚΑΠΗ, ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ Κ.Λ.Π.

Επίσης στην περιοχή του Λαγκαδά διακοπή ρεύματος θα σημειωθεί από τις 11.30 έως τις 12.30: ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΚΟΛΧΙΚΟ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΣΦΑΓΕΙΑ ΕΩΣ ΠΡΙΝ ΚΟΛΧΙΚΟ (ΟΝΕΙΡΟΧΩΡΑ) & ΟΠΙΣΘΕΝ ΛΟΥΤΡΩΝ ΛΑΓΚΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΓΝΑΤΙΑ ΟΔΟ ΕΩΣ ΠΑΛΙΟ ΚΟΠΗΛΑΤΙΚΟ ΟΙ ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΕΛΤΑ, ΔΑΔΑΚΑΡΙΔΗΣ, PASCAL, ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ, ΓΡΗΓΟΡΟΥΔΗ, ΤΑΝΟΥ, ΜΗΝΑ, ΓΙΑΛΑΜΑ, ΡΟΚΚΟΥ, ΚΕΝΤΡΟ ΚΟΡΩΝΙΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΤΛΙΟΣΤΑΣΙΑ, ΑΡΔΕΥΤΙΚΑ Κ.Λ.Π.

Παράλληλα από τις 12.30 έως τις 14.30 χωρίς ηλεκτροδότηση θα μείνουν: ΤΑ ΑΡΔΕΥΤΙΚΑ ΤΟΥ ΚΟΛΧΙΚΟΥ ΟΙ ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ, ΠΑΡΑΔΑΣ, ΚΑΛΕΜΝΤΕΡΙΔΗΣ, ΤΟ ΒΙΟΑΕΡΙΟ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΛΗ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΝΑΛΗΨΗ & ΔΡΑΚΟΝΤΙΟ ΜΕ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ, ΑΡΔΕΥΤΙΚΑ, ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ Κ.Λ.Π.

Συνάντηση εργασίας πραγματοποιήθηκε στον Λαγκαδά μεταξύ της υποψηφίας Δημάρχου κ. Νίκης Ανδρεάδου και εκπροσώπων του εκπαιδευτικού κόσμου. Στη συνάντηση συμμετείχαν ο κ. Φυλάκης Αθανάσιος Διευθυντής του 1ου Γυμνασίου Λαγκαδά ο κ. Παρασκευάς Πινέλης Διευθυντής του 2ου Δημοτικού Λαγκαδά, η κ. Στέλλα Γιαγλή Διευθύντρια του Δημοτικού σχολείου Κολχικού, ο κ. Ασίκης Μενέλαος Υποδιευθυντής 3ου Δημ. Σχολείου Λαγκαδά, η κ. Μούτλια Μαρία Διευθύντρια στο 3ο Νηπιαγωγείο Λαγκαδά, η κ. Αθηνά Τσώνα Προϊσταμένη στο Νηπιαγωγείο του Κολχικού και η κ. Χριστίνα Τερζίδου εκπαιδευτικός.

Το ζήτημα που απασχόλησε τους παρευρισκόμενους ήταν η κατάσταση της εκπαίδευσης στο Δήμο Λαγκαδά ενώ αναλύθηκαν διεξοδικά τρόποι με τους οποίους ο Δήμος θα μπορέσει να βοηθήσει την εκπαιδευτική προσπάθεια που καταβάλλεται από δασκάλους, καθηγητές, μαθητές και γονείς. Έγινε λόγος για την ανάγκη καταγραφής των προβλημάτων και ορθολογικού προγραμματισμού έτσι ώστε να δίνονται εύκολα και άμεσα λύσεις, για την διαχείριση της χρηματοδότησης των σχολείων, για την φύλαξη των σχολικών εγκαταστάσεων αλλά και για την συντήρηση και επισκευή των κτιριακών υποδομών.

Η κ. Ανδρεάδου δήλωσε «Κύριο μέλημα της διοίκησης του Δήμου Λαγκαδά θα είναι να διασφαλίσουμε ένα περιβάλλον στα σχολικά κτίρια που θα είναι ασφαλές, καθαρό, υγιεινό μέσα στο οποίο οι εκπαιδευτικοί θα προσφέρουν σωστή μάθηση. Τα παιδιά μας και οι ανάγκες τους θα είναι προτεραιότητα μας. Η εκπαιδευτική κοινότητα του Δήμου Λαγκαδά είναι άξια σεβασμού για ότι έχει καταφέρει μέχρι σήμερα μέσα από πολλά προβλήματα και δυσκολίες και πιστεύω ακράδαντα πως με σωστό προγραμματισμό, σταθερή και έντιμη συνεργασία μπορούμε να αλλάξουμε σελίδα και να στηρίξουμε την εκπαιδευτική διαδικασία σε όλο τον Δήμο Λαγκαδά»

Υποψήφιος με τη Νέα Δημοκρατία στη Β’ Θεσσαλονίκης θα είναι ο Δήμαρχος Λαγκαδά, Γιάννης Καραγιάννης.

Ο Γιάννης Καραγιάννης γεννήθηκε και ζει στον Λαγκαδά. Αποφοίτησε από τη Νομική Σχολή του ΑΠΘ και ολοκλήρωσε τις Μεταπτυχιακές του σπουδές (LL.M) στο Δίκαιο της Ευρωπαϊκής Ένωσης (University of Essex). Από το 1993 ασκεί το επάγγελμα του δικηγόρου. Υπηρετεί την Τοπική Αυτοδιοίκηση τα τελευταία 20 χρόνια.

Εκλέχθηκε για πρώτη φορά Δημοτικός Σύμβουλος του καποδιστριακού Δήμου Λαγκαδά στις δημοτικές εκλογές του 1998 και διετέλεσε Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου έως το 2000. Έχει εκλεγεί Δήμαρχος Λαγκαδά για τρεις θητείες (2003-2010, 2014 έως σήμερα).

Από το 2007 μέχρι και σήμερα είναι εκλεγμένο μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδος (ΚΕΔΕ), όπου το 2014 εκλέχθηκε Αντιπρόεδρος. Είναι παντρεμένος με την Όλγα Παπαχαρίτου και έχει ένα γιο, τον Θοδωρή.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

 

Λουτρών 62 - Λαγκαδάς

Phone: (23940) 25472

Mobile: 6937 027424

Email: info@lagadas24.gr  

© 2017 Expertin Danas